NDT_VT_1

  Visuaalne–mõõtmis defektoskoopia

Visuaalne–mõõtmis defektoskoopia keevisõmbluste visuaalse kontrolli ja kvaliteedikontrolli alusel, töödeldavate detailide ettevalmistamine ja kokkupanek keevitamiseks.

Visuaalne–mõõtmis defektoskoopia eesmärgiks on mõlkide, purunemiste, rooste, põletuste, lõhede ja muude nähtavate defektide kindlakstegemine. See meetod eelneb teistele defektoskoopia tuvastamise meetoditele ja on põhimeetod.

NDT_VT_2

Visuaalne–mõõtmis defektoskoopia

viiakse läbi enne kõiki suuremaid mittepurustavaid katsetusi, näiteks radiograafilisi kontrolli, ultraheliga puuduste väljaselgitamine,  värvi defektoskoopia jt. ning on on oluline mittepurustav katsemeetod, mis on väga tõhus vahend nähtavate pinnadefektide ennetamiseks ja avastamiseks.

  • konstruktsioonide põhimaterjalidest
  • keevitusliidetest
  • keevisliidete kuju ja mõõtmete mõõtmised;
  • detailide kvaliteet
  • tehnilise diagnostika teostamisel toodete käitamise ajal vastavalt jooniste ja standardse tehnilise dokumentatsiooni nõuetele.

Peale Visuaalne–mõõtmis defektoskoopia teostamist on vaja kõik selle meetodi abil avastatud puudused kõrvaldada.

Meetodi puudusteks on väikeste pinnadefektide tuvastamise vähene tõenäosus, samuti defektide tuvastatavuse sõltuvus subjektiivsetest teguritest (nägemisteravus, väsimus, kontrolltöötaja kogemus), kontrolltingimused (valgustus, optiline kontrast jne). Töö tellimiseks täitke tagasiside vorm ja meie esindaja võtab teiega ühendust.

Tellida
visuaalne–mõõtmis defektoskoopia

photo

Projekt „Metalli kvaliteedi kontrol ja diagnostika".
Projekti eesmärk oli põhivara soetamine ja innovaatilise teenuse pakkumine.
Toetuse summa on 15 000 eurot