NDT_PT_1

  Värviline defektoskoopia

Värviline defektoskoopia meetodit kasutatakse laialdaselt materjali pindmiste ja läbivate defektide, keevisliidete tuvastamiseks. See põhineb kontrastaine (penetrant) kasutamisel, mis erinevate defektide sisse tungides tekitab kapillaarrõhu all visuaalselt vaadeldavaid indikaatormustreid. Joonistest on võimalik tuvastada mitte ainult kahjustuste kvantitatiivset, vaid ka kvalitatiivset koostist.

NDT_PT_2

Meetod sobib peaaegu kõikide materjalide puhul: alumiiniumisulamid, vask, teras, titaan, klaas, kuid seda kasutatakse peamiselt energeetika-, keemia-, auto-, tuumaenergia-, metallurgia- ja laevaehitustööstuses.

See tuvastab palja silmaga nähtamatute pinnamikrodefektide olemasolu, nende ulatuse ja asukoha:

  • praod
  • poorid
  • mittesulandumine
  • mitteühtimine
  • avad ja muud

Tegemist on usaldusväärse ja väga tõhusa meetodiga, mis sarnaselt teiste mittepurustavate katsete liikidega võimaldab avastada erinevaid defekte ilma toote pinda hävitamata. Värvilise defektoskoopia    tuvastamise eelised on kasutusmugavus ja ligipääsetavus, mitmekülgsus ja madal hind. Meetod ei nõua keerukaid seadmeid ega kalleid kulumaterjale. Eeliseks on ka kõrge tundlikkus, mis tuvastab vead, mille avause laius on alla 1,0 µm. Kontrolli tulemustest saate aruande, milles kirjeldatakse avastatud puudusi. Töö tellimiseks täitke tagasiside vorm ja meie esindaja võtab teiega ühendust.

Tellida
värvi defektoskoopia

photo

Projekt „Metalli kvaliteedi kontrol ja diagnostika".
Projekti eesmärk oli põhivara soetamine ja innovaatilise teenuse pakkumine.
Toetuse summa on 15 000 eurot